Yüzümüzün Akıyla…

Yaklaşık son bir ayımızı üzerine çalışarak geçirdiğimiz ‘Sosyal Medya Uyğarlığında Pazarlama İletişimi’ Söyleşi organizasyonumuzu 15 Nisan Cuma günü okulumuzda yüzümüzün akıyla gerçekleştirdik. Organizayonumuz; İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atilla Sezgin, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevda Alankuş, İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 4. sınıf öğrencisi Erdal Erdoğdu ve Şapka Takımı Kordinatörü Dilara Başcı tarafından yapılan açılış konuşmalarının ardından başladı. Dost Karaahmetli, Ömer Ekinci‘nin konuşmalarının ardından kısa bir ara verip Kuru Kahveci Mehmet Efendi Efendi tarafından ikram edilen Türk Kahvelerimizi içtikten sonra bilgi paylaşımı sırası Sinan Ata‘ya geldi.  Bu üç değerli sunum ve konuşma bir solukta geçmişti ve konuşmacılarımız yol yorgunluklarına rağmen bizlere çok iyi sunum performansı gerçekleştirdiler.

KuruKahveci Mehmet Efendi ve Ekibine Teşekkürler…

Yenilen öğle yemeğinin ardından ilk konuşmacımız Kariyer Yolculuğu.Com adlı bloğuyla birçok kişiyle değerli bilgilerini paylaşan Fatmanur Erdoğan oldu. Kendi hikayesiyle başladığı sunumunu sosyal medya üzerinde elde edilmiş bir başarı hikayesine ustaca bağlaması bizlerin kendisine ve sunum yeteğine hayran kalmasını sağladı.

Fatmanur Erdoğan’ın ardından sahneye çıkan kendisini aslında bir blog yazarı olarak tanıdığımız ama  ‘sosyal medya + CRM = Sosyal CRM’ diyen Sevil Mert oldu. Kurumsal iletişimin önemli branşlarından biri olan CRM yani Müşteri İlişkiler ve sosyal medya’nın bağını dinledikten sonra karşımızda Değişim Grup Genel Müdürü Çiğdem Özkan internette kişilerin bıraktıkları ayak izleri, google’nin nasıl çalıştığı, işe alımlarda kişi hakkında nasıl googlelandığı üzerine yaptığı hazırlıksız! (kendisi hazırlıksız olduğunu söylemişti ama kurduladığı hikaye bunun tam aksini söylüyordu) sunumu ile bize pür dikkat kendini dinletmeyi başardı.

Sevil Mert’in Sosyal CRM Sunumundan

Çiğdem Özkan’ın değerli sunumunun ardından İzmir’li Pizza markalarından biri olan Pizza Tomato ile kısa bir pizza arası verdik, pizzalarımızı yeyip, içeceklerimizi içtik.

Sosyal Medya üzerine değerli bilgiler paylaşımında son söz Zarakol 2.0 danışmanı ‘Sosyal Medya İletişimini ‘iletişimi’ bilen ajanslar’ yapmalı diyen ve verdiği örneklerle bunu güzel şekilde açıklayan Ercüment Büyükşener‘in oldu ve böylece programızı bitirdik.

Konuşmacılarımız, Hocalarımız ve Ekibimiz

Biz etkinlik salonundayken konuda sosyal medya olunca gerek katılımcılar gerekse web yayınımız üzerinden organizasyonumuzu izleyenler oluşturğumuz #pazarlamailetisimi hashtag ile Twitter ve Friendfeed üzerinde birçok şey söylemişler.

Sonrasında Bölüm Başkanımız Yard. Doc. Dr. Ebru Uzunoğlu’nun odasında çaylarımızı yudumlayıp dinlenirken değerli konuşmalarımız ve ekip olarak günün değerlendirmesinin yanında çok güzel bir sohbet daha gerçekleştirdik.

 

Etkinlik Ana Sponsorumuz Fırsat 35.com Ekibi bize sağladığı akşam yemeği programına artı olarak etkinlik esnasında da gürleyüzlü ekibiyle katılımcılara ekstra indirim kuponları dağıttı.

Günün tüm yorgunluğu üzerimize gelmeye başladığında kendimizi Fırsat 35.com’un Köşebaşı Restaurantta bizler için kurduğu muhabbet sofrasında bulduk.

Ve günün tüm yoğunluğuna karşın herkesin yüzü gülüyordu. Neyse artık bundan sonrası bize özel kalsın olur mu? 🙂

Biz yüzümün akıyla okulumuzun ve İzmir için çok güzel bir organizasyon çıkardığımızı umuyoruz. Bu etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan herkese, konuşmacılarımız; Dost Karaahmetli, Ömer Ekinci, Sinan Ata, Fatmanur Erdoğan, Sevil Mert, Çiğdem Özkan ve Ercüment Büyükşener’e, bizden desteğini esirgemeyen hocalarımız Ebru Uzunoğlu ve Sema Misci Kip’e, Bölüm asistanlarımız Esin Sayın ve Burcu Yaman’a, bu organizasyonun fikir babası olan Erdal Erdoğdu‘ya, etkinliğimize inanıp sponsorluk desteği veren Kuru Kahveci Mehmet Efendi, Pizza Tomato, Balçova Termal Otel ve Fırsat 35.com‘a Şapka Takımı çok ama çok teşekkür ederiz.

 

Şapka Takımı

Reklamlar
Bu yazı Organizasyonlar içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

1 Response to Yüzümüzün Akıyla…

  1. Geri bildirim: Likemind, Blog Yazarları, Sosyal Medya Uygarlığı ve Foursquare Day Meetup

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s